W jaki sposób dostosować psa do człowieka?

W jaki sposób dostosować psa do człowieka?

To, że czworonóg jest najmilszym przyjacielem człowieka nie podlega żadnej pogawędce. Niniejszy futrzasty towarzysz, jest lojalny człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela oraz realia, w jakich mieszka. Dla niego liczy się tylko przychylne spojrzenie oraz dotyk ciepłej pomocnej dłoni.


Gdy pies dojrzewa…


Ludzie, którzy planują zakup czy adopcję psiaka, bardzo często choćby nie pomyślą nad wyborem tej szczególnej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i dodatkowo stylowi życia. Obraz pieseczka i jego czarujący pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem milutki psiak niezwykle łatwo rośnie i gospodarz nawet nie zanotuje, w jaki sposób zamienia się w dorosłego psiaka, którego obraz nie zawsze odpowiada życzeniom pana. Dzieje się tak, kiedy piesek jest wzięty jako szczeniak, a pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało rozpoznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie założyć, jak wielki czworonóg wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego cudownych oczek i także wesołego pyszczka.


Przebojowy psiak i ociężały człowiek


Określając się na posiadanie psa, trzeba dobrze zaznajomić się z jego odmianą, by wspólnie z nim stanowić zwarty i harmonijny związek. Psiska potrzebujące sporo ruchu oraz spacerów,nie będą czuły się zadowolone, odosobnione w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, potrzeba mieć wiedzę, iż to niezwykle aktywne zwierzaki, które pragną wyczerpujących spacerów i także licznych atrakcji ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły środowisko, w którym przebywają, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Dlatego zwolennicy odpoczynku na kanapie, przed telewizorem czy z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich rasach.


Psiak ochronny czy do towarzystwa?


Dowolny kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien odpowiednio zdefiniować swoje wymagania w stosunku do nowego pieseczka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą zabierać, perfekcyjnie sprawdzą się tu psy małe, które spokojnie zmieszczą się w każdym samochodzie czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie dobrze nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na nieduże wymiary mogą przebywać ze swoim panem podczas jego urlopów oraz wakacji.

Natomiast niewielkie psy pomimo swojego atrakcyjnego wyglądu, nie zagwarantują komuś takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, z pewnością wzbudzą niepokój oraz obawy przed nieznajomymi, skutecznie ich zniechęcając. Jeśli w domu przebywają małe dzieci, których zachowanie często bywa nieobliczalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, bo błędnie prowadzony może wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i także wagę.

Pies agresywny wyłącznie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które wymaga od właściciela przedstawiania stosownych dokumentów, pozwalających na jego posiadanie. Pieski odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i dodatkowo moskiewski stróżujący wymagają określonej tresury już okresie szczenięcym i pewnego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy szczególnie dokładnie zapoznać się ich rasami, żeby trafnie wyselekcjonować tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, wymaganiami i trybem życia człowieka, gdyż tylko wtedy więź z psem będzie skutkowała przywiązaniem i wzajemną miłością.

karma dla psa hurtownia

Comments are closed.