Szelki dla pieska – najistotniejsze wskazówki

Szelki dla pieska – najistotniejsze wskazówki

Sportowe szelki dla pieska

Z czworonogiem możemy ćwiczyć różne sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze lub hulajnodze. Nie potrzebuje to zatem być od razu wyczynowy wysiłek, biegać lub jeździć na rowerze możemy z pieskiem rekreacyjnie. Do tego obowiązkowe będą określone, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla pieska zawierają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, tudzież krajowy producent Sali. Fachowe, sportowe szelki dla pieska skonstruowane są tak, ażeby dostarczyć czworonogowi komfort podczas wysiłku.
Do mniej ciężkich sportów wolno używać szelek dla psiaka zaprzęgowych, ale rozważniej jest stosować specyficzne szelki poświęcone do ganiania z pieskiem bądź przejażdżki na rowerze.
najlepsze marki legowisk dla psów zobacz https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Marka Non-stop Dog Waer konstruuje prócz specjalistycznych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnorakich sportów biegowych. Są to wówczas szelki idealnie dobrane do formy pieska, gwarantują ochronę szyi i także pleców. Nie poruszają się w czasie ruchu oraz nie wywołują zranień. Szelki dla czworonoga Line mogą być wykorzystywane dodatkowo na co dzień, zwłaszcza do dalekich spacerów. Są to zatem szelki przydające się perfekcyjnie do dogtrekkingu.
Kolejne sportowe szelki dla psa to sportowo – turystyczne szelki Speed marki Sali. Stanowi więc to pomieszanie tradycyjnych szelek typu guard oraz uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psa też doskonale sprawdzają się w dogtrekkingu, choć wolno ćwiczyć w nich amatorsko inne sporty. Szelki Speed można znacznie dobrze przystosować do rozmiarów psiaka, posiadają dwa elementy regulacji. Szelki rozdzielają jednakowo siłę, z którą pies ciągnie, umożliwiając mu na lekką i dodatkowo skuteczną pracę plus łatwość manewrów. Szelki dla psa Speed są komfortowe oraz delikatne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, jest do mocowania pieska na spacer, kolejne do zaczepiania w momencie biegu, przejażdżki na rowerze albo dalekiej wędrówki.

Firma Sali robi też klasyczne szelki dla psa „norweskie”, które również sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z psiakiem. Poświęcone są dla psów, które zbyt silnie nie ciągną i dobrze postępują na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla psiaka sportowe to zatem także Front Range firmy RUFFWEAR. Są to dodatkowo wszechstronne szelki, można zakładać je psiakowi na częste spacery, oraz dodatkowo stosować przy uprawianiu rekreacyjnie sportów z psiakiem. Szelki dla psa Front Range są banalne w regulacji i także bezpieczne, ich korzyścią jest również błyskawiczne i proste zakładanie i dodatkowo ściąganie. Posiadają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co poprawia bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, i kieszonkę na identyfikator.
Gdy preferujemy uprawiać sport z psem musimy wybrać dla niego dobre, odpowiednie i dodatkowo przystosowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla pieska.

Comments are closed.