Kotek oraz drapaki dla kota – czemuż go pragniesz

Kotek oraz drapaki dla kota – czemuż go pragniesz

W jaki sposób wybrać drapak dla kota?
Zamierzając się na posiadanie pupila, potrzebujemy mieć świadomość, że drapanie to wówczas jego naturalny instynkt i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, zbytecznej tkanki. Jeśli Twój kotek ma skłonność do rysowania rozmaitych domowych przestrzeni, takich jak drzwi i także sprzęty, rozwiązaniem może być dopasowany do jego spraw drapak.
Dane modele różnią się od siebie kształtem, wielkością i dodatkowo praktycznością, zaś asortyment istnieje naprawdę spory. Nasz artykuł doradzi Ci, jakie są wszechstronne reguły dobierania tego rodzaju akcesoriów oraz jak dokonać racjonalnego wyboru.

Przede wszystkim stateczność.

Pupil skrobiąc pazurki zużywa do tego znaczną część swojej siły, a ciało składa w wielki łuk. Takie przyzwyczajenie wywołuje, iż drapak dla kota musi być przede wszelkim solidny, tak by nie zagroził swemu zwierzakowi. Kompletnym wyjściem są np. moduły przymocowane do ściany, jakie dźwigają ogromny nacisk a tworzą wspaniałą ofertę, choćby dla dużych kotów. Wybierając drapak przetestuj, czy jest podtrzymany na mocnej podstawie i czy strona wewnętrzna doskonale przywiera do gleby.
Dokonując wyboru przyjmij pod uwagę wskazania producenta, co do tegoż, dla jakiej wagi pupila przeznaczony jest ten przedmiot. Im wyższy jest nasz kot, tym silniejszy napór wywrze podczas ścierania pazurków, zatem drapak dla kota winien być wprost solidny.

Dopasowana wielkość

Niezależnie od tegoż, czy kupujesz drapak w sklepie stacjonarnym, lub rezerwujesz go online, myśl aby dobrać jego wymiary do gabarytów Twojego kotka. Wielkość winna być dostosowana do wysokości zwierzaka, właśnie by mógł on rozwinąć łapki i wyciągnąć ciało. Kotki rasy dużej pragną wyjątkowych, obfitych dodatków, jakie usatysfakcjonują ich potrzeby. Koci junior nasyci się tradycyjnym produktem; możemy też dobrać drapak, który będzie rósł razem z nim.

Jakość oraz zastosowane produkty

Jeśli drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być zrobiony z wysokiej klasy produktów. Świetnie sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który pięknie toleruje styk z kocimi pazurami. Taki dobór obicia zrobi, iż na materiale nie będą się gromadzić kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku dostępnych istnieje mnóstwo rodzajów drapaków w nietypowej formie. Te najzwyklejsze to deska przewiązana dodatkowym sznurkiem, najbardziej kosztowne stworzone są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Istnieją i drapaki, stworzone tak, aby spełniać równolegle
rolę legowiska i które obite są mocną, wszak lekką gąbką.
sklep zoologiczny najlepsze drapaki dla kotów sprawdź https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być również śliczny, jak i także prosty. Taki przedmiot może się stać ozdobą mieszkania i także doskonałym terenem zabaw dla naszego pupila. Znacznie poszerzone są tzw. kocie wieże, które pozwalają zadbać o pazurki, lecz są także łóżkiem oraz środowiskiem do zabaw. Takie podejście perfekcyjnie sprawdzi się, jeżeli posiadasz kilka kotów, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki naraz, a chociażby używać drapak do wspólnych igraszek.
Olbrzymi asortyment rozmiarów, kształtów i także kolorów sprawia, iż dowolny posiadacz kotów odnajdzie w sklepie zoologicznym coś, co zaspokoi jego oczekiwania i dodatkowo uczyni radość kotka.

Comments are closed.