Czy należałoby kupić drapak dla kotów?

Czy należałoby kupić drapak dla kotów?

Drapak dla pupila – jaki kupić?
Koty mają pazury, które nie pilnowane zaczynają przeszkadzać i powodować ból. Stąd którykolwiek spośród nich odczuwa naturalną potrzebę drapania dzięki której ostrzy sobie pazury a przy okazji znaczy prywatny obszar. Przy gaszeniu tejże zdrowej kociej potrzeby nierzadko odczuwają fotele, które w oczach kota znakomicie nadają się do owego zamierzenia. Właściciele kotów przeważnie nie wiedzą w jaki sposób uchronić domowe sprzęty przed niszczycielskimi szponami bliskich podopiecznych, próbują w jakiś sposób je odzwyczajać od rysowania sprzętów bądź nietypowymi środkami dbać o swój inwentarz. A rozwiązanie jest dużo łatwiejsze. Starczy zastanowić się nad kupnem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym jest wiele rodzajów drapaków dla kotów. Jakże zatem wyszukać ów odpowiedni?
mój brat mial zniszczone meble ale kupil drapak z https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html
Przede wszystkim trzeba dobrać drapak do lokum w którym jesteśmy. Jeżeli posiadamy wiele miejsca na której możemy położyć następujący przedmiot drapak dla kota w formie stojącej będzie najłatwiejszym wyjściem. Tego rodzaju drapak dla kota jest niesamowicie stabilny, i owe szczególnie rozbudowane (np. piętrowe z różnego rodzaju budkami, leżankami, specjalnymi zabawkami itp.) będą, prócz realizowania własnej pierwszej roli, też wspaniałym miejscem do zabaw dla twojego podopiecznego. Gdy mamy ubogie mieszkanie lepszym wyjściem będzie drapak dla kota do powieszenia na ścianach czy drzwiach. Taki drapak dla kota zajmuje dość mało pomieszczenia oraz wolno go ulokować np. na drzwiach, które kot nagminnie drapał w ów sposób je broniąc.
Drapak dla kota potrzebuje być ponadto zaadaptowany do jego wielkości. Nabycie niewielkiego drapaka dla wysokiego kota może spowodować, że kot będzie go wywracał przy jakiejkolwiek próbie użycia a tymże samym się nim znuży oraz powróci do niszczenia mebli. Wystarczy więc dobrze dobrać drapak dla kota do jego wielkości aby mógł on realizować własne wykorzystanie.
Drugą sprawą na jaką przystaje zwrócić czujność zakupując drapak dla kota stanowi wyrób z którego jest wytworzony. Nieraz stworzony jest z sizalem czyli włóknem agawy, a niektóre spośród tych bogatszych zamiast sizalu posiadają trawę morską. Kolejne moduły drapaków najczęściej wykonane są z drewna czy wikliny, i pola dane do odpoczynku obite cienkim materiałem i dodatkowo wypełnione gąbką. W tym przypadku dobór podporządkowany jest od zdolności finansowych klienta.
Przed zakupem drapaka dla kota należy przemyśleć zarówno jaką rolę będzie spełniał. W przypadku jeżeli ma zaledwie działać do drapania to starczą najzwyklejsze drapaki pionowe bądź poziome, a skoro ma pełnić dodatkowe funkcje (takie jak pole do spania albo zabawy) lepiej będzie wybrać ich rozszerzone wersje.
Na rynku istnieje multum drapaków dedykowanych dla przeróżnych kociąt. Ich wybór nie powinien dostarczać zbyt sporo dylematów przeważnie wówczas gdy dobrze wiemy czego oczekujemy od nabytego drapaka. Gdy zależy nam zaledwie na protekcji foteli i nie mamy zbyt wiele miejsca starczy zwykły drapak pionowy bądź poziomy. Jeżeli planujemy by drapak dla kota był również miejscem do zabaw oraz wypoczynku i przy tym wyglądał profesjonalnie możemy rozglądnąć się za bogatszymi, mocno poszerzonymi wersjami. Niezależnie od tego który drapak dla kota wybierzemy należy pamiętać, iż do któregokolwiek spośród nich kot wpierw musi się przyzwyczaić oraz wyszkolić do czego jest.

Comments are closed.